GÜVERCİN YETİŞTİRİCİLERİNE KOLAYLIK

15 Ağustos 2014, 15:21:50 52058 Kişi Tarafından Okundu
Çanakkale’nin Çan ilçesinde, Güvercin Yetiştiricileri Derneği tarafından İda parkına yaptırılan kafeslerle, İlçe merkezinde evlerinde kanatlı hayvan bakamayan hayvan severlere imkan tanındı
GÜVERCİN YETİŞTİRİCİLERİNE KOLAYLIK
Çan Güvercin Yetiştiricileri Derneği Başkanı Ömer Bal, “Çanakkale’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Evlerde güvercin besleme alışkanlığı ve sevgisinin yaygın olduğunu yalnız bu kanatlıların ilçe merkezindeki katlı evlerde bakımlarının zor olması sebebiyle Belediye Başkanımız Dr. Abdurrahman Kuzu’ya İda Parkına kafes yapma fikrini sunduk. Aldığımız olumlu yanıt üzerine parkımıza sekiz adet 4 metre kare genişliğinde kafes yaparak, ilçede evlerinde kanatlı hayvan bakamayanlara açtık. Şu anda 8 kafesimizi de kiraladık. İhtiyaç doğrultusunda bu kafeslerimizi çoğaltarak parkımızı hayvanat bahçesi özelliğine ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’da yaptığı konuşmasında, “İlçede kendi evlerinde kanatlı hayvan bakamayan vatandaşlarımız için dernek yönetimi güzel bir proje gerçekleştirdi. Arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Parkımız bu anlamda hayvanat bahçesi özelliğini de taşıyacak. Halkımız burada tüm kanatlıları görme olanağına sahip olacak. Bizler Belediye olarak her zaman İlçemizdeki tüm derneklere destek olduk ve oluyoruz. Bize düşen görev dahilinde bu derneğimize de destek olacağımızı belirtmek isterim” dedi. Kafeslerin açılışı sonrası dernek tarafından Güvercin mezadı yapıldı. Bursa ve Çanakkale bölgesinden bir çok güvercin yetiştiricisinin katıldığı mezatta satışa çıkarılan güvercinler yeni sahiplerini buldu. Yapılan programa Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’nun yanı sıra Çan Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Ünsal Dirlik, Belediye Meclis üyeleri ve Güvercin severler katıldı.

Yorumlar

Sponsorlar

Kimler Online

Son 1 dakika içinde ( 0 kayıtlı, 1 ziyaretçi) kullanıcı bulunmakta.